fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Soğanlık Şeffaf Plak

Soğanlık Şeffaf Plak

Soğanlık Şeffaf Plak

Soğanlık Şeffaf Plak hizmetleri ile tanışın, Arzuladığınız dişlere ve gülümsemeye kavuşun.

Telsiz ortodonti tedavisi olarak ta bilinen invisalign yani şeffaf plak tedavisi, tel kullanılmadan bilgisayar ortamında 3 boyutlu yazıcılarla şahsa özel hazırlanan şeffaf plaklar ile yapılan ortodonti tedavisidir.

Şeffaf plak tedavisi,

 • Diş Aralıklarının kapatılması,
 • Dişlerin hizalanması,
 • Diş yapısının düzgün hale getirilmesi,
 • Yanlış çene kapanışları,

ve daha birçok alanda kullanılmaktadır.

Soğanlık Şeffaf Plak ve Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Şeffaf plak tedavisinin en büyük üstünlüklerinden biri ağız yapısının 3 boyutlu görüntüsü alınarak şahsa özel hazırlanabilir olmasıdır. Şeffaf plaklar, bilgisayar ortamında hazırlanır ve diş tellerinde yaşanan sorunlar yaşanmaz. Diş telleri hekim tarafından ayarlandığı için her zaman yanlış müdahale ihtimali bulunurken, şeffaf plaklar sabit ebatlara sahiptir.

Şeffaf plak tedavisinin üstünlüklerini şöyle sıralayabiliriz,

 • Dişlerde metal bir tel bulunmadığı için ağız içinde veyahut diş etlerinde herhangi bir tepkime veyahut sürtünmeden ötürü yaralanmalara neden olmaz.
 • Çıkartılabilir olması sebebiyle gerektiğinde çıkartılarak yeniden basitçe takılabilir.
 • Tel tedavisinde dişlere uygulanan güç sebebiyle meydana gelen ağrı ve rahatsızlıklar şeffaf plak tedavisinde en aza iner.
 • Şeffaf plaklar pürüzsüz yapıları sebebiyle ağızda tellere göre daha az rahatsızlık verirler.
 • Şeffaf plaklar hijyen açısında daha sağlıklıdırlar.
 • Şeffaf olmaları sebebiyle görünümde daha az rahatsızlığa neden olmaktalar.
 • Yemek sırasında şeffaf plaklar, diş tellerine göre daha az rahatsızlık verirler.
 • Diş yapısına göre şeffaf plak tedavisi diş tellerine göre daha süratli sonuç verir.
 • Konuşma sırasında şeffaf plaklar diş tellerine göre daha az rahatsızlık verir.

Soğanlık Şeffaf Plak tedavisi için Klinik Akademi ve uzman hekimleri, kullanılan en son teknolojiye sahip ekipmanlar ile en iyi sonucu alabilmeniz için en iyi tedavi tekniklerini uygulamaktadır.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ortamında tedavi sürecinin bir simülasyon üzerinde görünebilir olması büyük avantaj sağlamaktadır.

Şeffaf plaklar kullanıma hazırlanmadan önce, hastanın ağız ve diş yapısı, 3 boyutlu tarayıcılar ile taranarak elde edilen veriler bilgisayar ortamına transfer edilir. Burada hastaya uygulanacak olan şeffaf plaklar, düzeltilmesi gereken dişler için her biri 0.05 mm değişikliğe sahip olacak biçimde hazırlanırlar. Son aşamada bu şeffaf plaklar 3 boyutlu yazıcılardan yerinden alınarak tedavide uygulanmaya başlanır.

 • Şeffaf plaklarla elde edilebilecek değişiklikler,
 • Şeffaf plakların değişim süreleri,
 • Dişlerde aşama aşama ne kadar değişikliğin meydana gelebileceği,
 • Son aşamada dişlerde edilmesi planlanan düzen,

bir simülasyon üzerinde görüntülenerek hasta bilgilendirilebilir. Herhangi bir problemle karşılaşılmadığı sürece, bu simülasyon üzerinde belirtilen zaman şeffaf plaklar yenileri ile değiştirilerek bir sonraki aşamaya geçilir.

Soğanlık Şeffaf Plak tedavisi için Klinik Akademi uzman hekimleri ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Soğanlık Şeffaf Plak, Şeffaf Plak Tedavisi ve Başarı Oranı

Soğanlık Şeffaf Plak Tedavisi ve Başarı Oranı

Şeffaf plak tedavisinde başarı sağlanabilmesinde en büyük pay, hastanın tedavi sürecine ne kadar uyum sağlayan yaklaştığı ile doğru orantılıdır. Diş telleri ile yapılan tedavide hastanın telleri her istediğinde çıkarma imkânı veyahut tedavi sürecini değiştirme potansiyeli olmadığı için şeffaf plak tedavisine göre zorunlu koşullar sebebi ile daha iyi olarak algılanabilir. Ancak şeffaf plak tedavisinde hasta tedavi sürecine tam anlamıyla katılırsa hem daha rahat bir tedavi süreci geçirir hem de daha hızlıca daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Şeffaf plak tedavisinin fayda sağlayabilmesi için, hastanın şeffaf plağı günde en azından 22 saat kullanması gerekir. Tedavi sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için şu noktalara dikkat edilmesi gerekir.

 • Şeffaf plaklar, her gün en azından 22 saat kullanılmalıdır.
 • Zorunlu olmadıkça dişlerden alınmamalıdır.
 • Değişim dönemlerine aksatılmadan uyulmalıdır.

Bu hususlara dikkat edildiği taktirde şeffaf plak tedavisinin başarı oranı her zaman yüksektir.

Şeffaf plak tedavisinde kullanımda aksamalar olduğunda ne yapılır? Bu gibi durumlarda uygulama dışına çıkılarak, tedavi sürecini aksatmama amacıyla, ara şeffaf plaklar üretilerek bu plaklarla devam edilir.

Soğanlık Şeffaf Plak Fiyatları

Şeffaf plak tedavisi, ülkemizde ilk uygulanmaya başladığında, tedavide kullanılması gereken şeffaf plaklar, yurtdışında üretilerek kullanılmakta idi. Şeffaf plakların yurtdışından ithal edildiği dönemde fiyatlar doğal olarak diş teli tedavisine göre daha yüksekti. Ancak şu an, şeffaf plakların üretimi ülkemizde de yapıldığı için fiyatlar diş teli tedavisi fiyatları ile aşağı yukarı aynı seviyelere gelmiştir.

Rekabet ortamı ve hızla gelişen teknoloji yardımıyla şeffaf plakların üretiminin gün geçtikçe artması,  fiyatları aşağıya çekmektedir. Şeffaf plak fiyatları da gelişen teknoloji ve artan talepler oranında daha uygun seviyelere çekilmeye devam etmektedir. Fiyat üstünlüklerindeki artış ve diş teline göre sağladığı üstünlükler sebebiyle şeffaf plaklar giderek artan oranda talep görmektedir.

Herkese invisalign (Şeffaf Plak) Yapılır mı?

Şeffaf plak tedavisi yani invisalign tedavisi,

 • Çocuklar
 • Gençler
 • Yetişkinler

tarafından yaptırılabilir. Ancak şeffaf plak tedavisine makul olup olmadığınız, uzman bir hekim tarafından dişler muayene edildikten sonra karar verilir. Şeffaf plak tedavileri daha fazla hafif ve orta aşamalardaki düzensizliklerin tedavisinde kullanılır. İleri seviye diş düzensizliklerinde diş telleri ile tedavi etmek daha makul olabilir. Tedavide şeffaf plak mı yoksa diş teli mi kullanılabileceği konusu ile ilgili en doğru kararı ortodonti tedavisinde uzman olan diş doktoru karar verecektir.

Soğanlık Şeffaf Plak tedavisi ve tedavi sürecinde Klinik Akademi ekibi, sizde hayalini kurduğunuz dişlere kavuşabilirsiniz.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon