fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Soğanlık Ortodonti Doktoru

Soğanlık Ortodonti Doktoru

Soğanlık Ortodonti Doktoru

Soğanlık ortodonti doktoru ihtiyaçlarınızda Klinik Akademi üstün hizmet kalitesi ve uzman doktorları ile her zaman yanınızdadır.

Ortodonti Nedir? Ortodonti, diş yapısındaki bozulmaları tespit ederek, bozulmaların sebep olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tedavi yöntemleri geliştiren diş hekimliği alanıdır.

Ortodontist Nedir? Diş hekimliği eğitimi sonrasında, Ortodonti alanında uzmanlaşarak bu alanda tedavi teşhis ve tedavi uygulayan diş hekimleridir.

Ortodonti Sorunları Nasıl Oluşur?

Diş yapısında meydana gelen yapısal bozulmaların ortaya çıkmasının farklı sebepleri vardır. Bunları bir kısmı genetik faktörlerle ilgilidir. Diğerleri ise sonradan ortaya çıkan darbe, diş çürüğü ve diş kayıpları ile ilgilidir. Dişlerde meydana gelen yapısal sorunlar ortodontik tedavilerle düzeltilebilir. Bu tedaviler diş teli ve şeffaf plak uygulamalarını içerir. Soğanlık ortodonti doktoru, diş yapınızdaki sorunları tespit ederek uygun tedavi yöntemleri geliştirecektir.

Ortodontik sorunların ortaya çıkış sebepleri şunlardır,

 • Genetik faktörler
 • Doğum sırasında yaşanan sorunlar
 • Bebeklerde emzirme döneminde uzun süreli emzik kullanımlarının neden olduğu sorunlar
 • Diş çürüklerinin sebep olduğu kısmi kayıplar ve bu kayıplara bağlı diş yapısındaki bozulmalar
 • Diş sıkma ve diş gıcırdatmanın sebep olduğu yapısal bozulmalar
 • Farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan diş kayıpları
 • Dişlerin yapısını bozacak veya diş kayıplarına sebep olacak darbelerin alınması

diş yapılarının bozulmasına sebep olabilir. Dişlerde kayma ve diş yapısında bozulmalara neden olabilir. Bu sorunlara zamanında müdahale edilmediğinde dişler arasında meydana gelen boşluklar, diş sırasının bozulmasına neden olur. Ön dişlerin arasının açılması veya üst üste binmesi, çiğneme ve konuşma zorlukları ortaya çıkabilir.

Soğanlık Ortodonti Doktoru ve Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisi neden gereklidir?

Ortodonti tedavisi sadece estetik kaygılar nedeni ile yapılmaz. Dişlerdeki bozulmalar tedavi edilmediğinde,

 • Diş etki hastalıkları
 • Diş çürüklerinde artış
 • Diş kayıpları
 • Çene kemiği sorunları
 • Çiğneme problemleri
 • Konuşma zorlukları

yaşanabilmektedir. Tüm bu sorunların önüne geçebilmek için zamanında müdahale edilmesi önemlidir. Klinik Akademi, Soğanlık ortodonti doktoru ile yapacağınız görüşmede tedavinin nasıl yapılacağı ve hangi yöntemin uygulanacağı konusunda karar verilebilir.

Soğanlık Ortodonti Doktoru ve Tedavi Yöntemleri

Soğanlık Ortodonti Doktoru ve Tedavi Yöntemleri

Klinik akademi Soğanlık ortodonti doktoru ile yapacağınız görüşmede, hastanın yaşına ve diş yapısındaki bozulmalara bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri uygulanacaktır.

Ortodonti tedavi yöntemleri genel olarak 3 ana başlıkta ele alınır.

 • Koruyucu tedavi yöntemi
 • Önleyici tedavi yöntemi
 • Sabit tedavi yöntemi

Koruyucu Tedavi yöntemi

Koruyucu tedavi yöntemi adından da anlaşılacağı üzere dişleri korumaya yönelik tedavidir. Küçük çocukların diş yapısının sağlıklı olması amacıyla uygulanır. Süt dişlerinin çıkması, düşmesi ve yeni dişlerin çıkması sürecinde sabit dişlerin çıkışına kadar geçen süreçte dişlerin sağlıklı bir yapıya kavuşması amacıyla koruyucu tedaviler uygulanır.

Bu evrede dişlerin sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlamak amacıyla çene ve dişlerdeki bozulmalar tespit edilerek önlemler alınır. Ayrıca çocukların sağlıklı dişlere sahip olabilmeleri amacıyla yapmaları gerekenler aktarılır. Erken yaşta yapılacak müdahaleler, çocukların ileride sağlıklı dişlere sahip olabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Erken yaşlarda yapılan müdahaleler, ileri yaşlarda yapılacak müdahalelere gerek kalmadan, sağlıklı bir diş yapısının kazanılmasında önemli bir etkendir. Klinik Akademi Soğanlık ortodonti doktoru, gereken müdahaleleri zamanında yaparak, çocukların sağlıklı bir diş yapısına kavuşmasını sağlayacaktır.

Önleyici Tedavi Yöntemi

Önleyici tedavi yöntemleri, özellikle küçük çocukların diş yapılarına zarar vermelerini önlemek amacıyla geliştirilmiştir. Özellikle emzirme dönemindeki çocukların emzik kullanma alışkanlığı, dişlerin çıkma döneminde sert cisimlerle dişlerine zarar verme ihtimali ve yetişkinlerde diş sıkma, diş gıcırdatma gibi sorunların diş yapısına zarar vermesi önlenmeye çalışılır.

Bu amaçla geliştirilen aparatların kullanılması veya alışkanlıkların değiştirilmesine yönelik tedbirler uygulanır.

Sabit Tedavi Yöntemi

Çocuklarda süt dişlerinin düşüp sabit olarak kalacak dişlerin yerini alması ile birlikte uygulanan tedaviler sabit tedavi yöntemi olarak adlandırılır. Bu evrede dişler sabitlendiği için, uygulanacak tedaviler uzun süreli tedavilerdir.

 • Diş teli tedavisi
 • Şeffaf plak tedavisi

Bu tedaviler arasında yer alır. Diş yapısının düzeltilip istenilen yapısal düzenin sağlanabilmesi amacıyla diş telleri veya şeffaf plaklar uzun süre dişler üzerinde kalır ve belirli aralıklarla dişlerin istenilen noktaya gelmesi için diş telleri ayarlanır ve şeffaf plaklar yenileri ile değiştirilir.

Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Tedavi süresi diş yapısındaki bozukluğa ve uygulanan diş sayısına göre 6 ay ila 3 yıl arasında değişebilir. Bu süre daha kısa veya daha uzunda olabilir. Sürenin ne kadar olacağını Soğanlık ortodonti doktoru ile yapılacak görüşmede net olarak öğrenebilirsiniz.

Soğanlık Ortodonti Fiyatları

Soğanlık Ortodonti fiyatları yapılacak müdahaleye ve uygulanacak tedavi yöntemine göre dönem dönem farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle net bir rakam telaffuz etmek mümkün değildir. Güncel fiyatları yapılacak muayene sırasında öğrenmek daha sağlıklı olacaktır.

Soğanlık ortodonti uzmanı, diş teli veya şeffaf plak tedavi fiyatları; veya önleyici ve koruyucu ortodonti fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon