fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Soğanlık İmplant

Soğanlık İmplant

Soğanlık İmplant

Klinik Akademi Soğanlık implant servisine hoş geldiniz.

İmplant, diş eksikliğini gidermek amacıyla uygulanan etkili bir diş tedavisidir. Bu tedavi sayesinde eksik olan dişler tamamlanabilmektedir.

Travma, çürüme veya periodental bozukluklar gibi farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan diş eksikliği, kemik içine yerleştirilen kök şekline sahip yapılar kullanılarak giderilir.

Vida şeklindeki söz konusu yapılar çene kemiklerinin içine monte edilir. Böylece komşu dişlere dokunmadan ömür boyu kullanım imkanı sağlayan dişlere sahip olmak mümkün hale gelir.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Güncel diş doktorluğunun sık sık uygulanan tedavi teknikleri arasında bulunan implantı, tek diş eksiklikleri yaşayan hastalarda da, kısmi veya tam diş eksikliği yaşayan vakalarda da kullanmak mümkün.

Soğanlık implant tedavisini başlatmadan önce hasta, uzman diş doktoru tarafından detaylı olarak muayene edilir. Röntgen çekilir. Kemik ölçümleri gerçekleştirilir. Mevcut sorunun bu tedavi ile çözülebileceğine karar verildikten sonra diğer aşamalara geçilir.

Neticede dişlerin durumu, kemik yapısı ve dişetlerinin yapısı implant tedavisi yapmak için uygun ise tedavi süreci planlanarak hayata geçirilir.

Var olan kemik yapısının implantın yerleştirilmesi için makul olmaması durumunda ilk önce kemiklerin tedavisi gerçekleştirilir. Kemik yapısı, implantı sağlıklı bir şekilde taşıyabilecek güce kavuşturulduğunda tedavi başlatılabilir.

Soğanlık İmplant ve Protez Yerleştirme Aşaması

İmplant kemik içine küçük bir cerrahi müdahaleyle yerleştirilir. Bunun için ilk önce hastaya lokal anestezi uygulanır. Ardından implantoloji dalında uzmanlaşmış diş doktoru tarafından operasyon gerçekleştirilir. Kemik içine yerleştirilen implantın kemikle kaynaması için kişiden kişiye değişmekle birlikte bir süre beklenmesi gerekir.

Bu süre genelde 2 ila 4 ay arasında değişir. Süre tamamlandıktan sonra implantın istenilen biçimde kaynayıp kaynamadığı kontrol edilir. İmplant ve çene kemiği arasında istenilen kaynama sağlanmışsa, yeni diş köklerinin üzerine protez uygulaması yapılır. Böylece implant tedavisi sonunda hasta, ömür boyu kullanabileceği dişlere sahip olur.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  • Çene ve yüz gelişimini tamamlayan erişkinlere
  • Tek, kısmi veya tam diş eksiklikleri yaşayan kişilere
  • Var olan implant veya protezde sorun yaşayanlara
  • Eksik diş sorunları sabit protezler aracılığı ile çözülemeyen kişilere

İmplant tedavisi diş kayıplarında yaşanır ve uzun bir süreç gerektirir. En iyi tedavi dişlerin düzenli ve sağlıklı bir şekilde temizlenmesi; günde iki defa en azından iki dakika boyunca fırçalanmasıdır. Diş fırçasına ek olarak diş ipi kullanımı da dişlerimizin sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bazı insanların dişleri aşırı hassastır ve uyguladıkları tüm bakımlara rağmen diş kaybı yaşayabilirler.

  • Genetik faktörler
  • Alınan darbeler
  • Geçirilen ağır hastalıklar
  • Yetersiz beslenmeye bağlı vitamin ve mineral yetersizlikleri
  • Uzun süreli ilaç tedavileri

diş kayıplarının yaşanmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda Soğanlık implant tedavisi ile kalıcı yeni dişlere sahip olabilirsiniz. Yapılacak ön muayenede tedavi planı çıkarılarak doktorlarımız tarafından sizlere ayrıntılı bilgi verilecektir.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon