fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Soğanlık Dişçi

Soğanlık Dişçi

Soğanlık Dişçi

Klinik Akademi Soğanlık dişçi, diş ve ağız sağlığınız için gerekli tedavi süreçlerini itina ile yürüterek, sağlıklı bir diş yapısına kavuşmanızı sağlayacaktır.

Soğanlık dişçi, deneyimli ve uzman bir diş hekimleri ekibi tarafından yönetilen, modern ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış bir diş kliniğidir. Hasta memnuniyetine odaklanan bir yaklaşım benimsiyorlar ve her hastanın özel ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamak için kişiselleştirilmiş tedaviler sunuyorlar.

Soğanlık dişçi ‘nin uzman diş hekimleri, her türlü diş sorununu çözmek için güncel teknikler kullanarak, dişlerinizin sağlığına özenle yaklaşırlar. Diş hekimleri, kapsamlı bir muayene yaparak, hastaların tedavi planlarına tam olarak uymalarını sağlamak için özel bir plan hazırlarlar. Tedavileri, hastanın diş sağlığına en uygun ve en konforlu şekilde sunmak için tasarlanır.

Soğanlık dişçi, ağız ve diş sağlığı konusunda kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

 • Diş beyazlatma,
 • diş dolgusu,
 • diş implantları,
 • kanal tedavisi,
 • diş çekimi ve
 • diş teli tedavisi

gibi birçok farklı tedavi seçeneği sunarlar. Ayrıca, diş bakımı ve hijyeni hakkında da hastaları bilgilendirmek için düzenli olarak eğitimler verirler.

Soğanlık dişçi ‘nin amacı, hastalarına konforlu ve rahat bir ortamda en iyi diş sağlığı hizmetini sunmaktır. Hastalarına kendilerini evlerinde hissettirecek bir atmosfer yaratmak için çaba gösterirler. Güler yüzlü personeli ve profesyonel yaklaşımı ile Soğanlık dişçi, hastalarının sağlıklı bir gülüşe sahip olmalarına yardımcı olmak için her zaman hazırdır.

Diş Sağlığının Önemi ve Sağlığımıza Etkileri

Çoğu zaman dişimiz ağrımadan farkına varmadığımız dişler, aslında tüm beden sağlığımız için de büyük bir öneme sahiptir. Çünkü ağız, vücudumuzun giriş bölgesinde bulunduğu için ağız ve dişlerde meydana gelebilecek rahatsızlıklar oradan tüm vücudumuzu etkileyebilmektedir.

Diş bakımı aksatıldığında, dişlerde biriken bakteriler diş yüzeyinde diş plaklarının oluşumuna, diş plakları da diş taşlarına yani tartar oluşumuna neden olmaktadır. Bakteriler biriktikleri noktalarda ürettikleri asit ile dişlerimizin çürümesine neden olurlar. Zamanında tedbir alınmadığında,

 • Diş etki hastalıkları,
 • Diş iltihapları,
 • Diş kayıpları,

yaşanabilmekte, ağız içerisinde yoğunlaşan bakteri ve virüsler tüm vücudumuza yayılarak genel sağlığımızı tehdit eder hale gelmektedir. Çocuklarımıza küçük yaştan itibaren kazandıracağımız ağız ve diş bakımı onlar için verilebilecek en değerli hediyelerden biri olacaktır. Zamanında kazandırılamayan ağız ve diş bakımı maalesef uzun vadede diş kayıpları ve diş yapısında bozulmaların yaşanması ile sonuçlanmaktadır.

Soğanlık dişçi ile yapacağınız düzenli diş kontrolleri, büyük sorunlar yaşamadan erken tedbir alınmasını sağlayacaktır.

Belirli aralıklarla diş hekimine muayene olmak, erken teşhis ve tedavisi açısından son derece önemlidir. Dişlerde tespit edilen çürüklerin yayılmadan ve ilerlemeden önlenmesi ancak düzenli diş kontrolleri ile mümkün olabilmektedir.

Soğanlık Dişçi ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığımız iki noktada çok önemlidir.

 • Başkalarının bizi nasıl gördüğü,
 • Nefesimizin nasıl hissedildiği.

Diğer insanlarla iletişim halinde iken dişlerimiz, görünüşümüzü ve telaffuzumuzu etkiler. İnsanların bize ne kadar yakın durdukları ise nefesimiz ile ilgilidir. Diş sağlığını önemsemeyen ve diş bakımı yapmayan insanların nefesleri katlanılabilecek derecenin üzerinde olduğu için sosyal ilişkilerimizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Ancak asıl sorun, diş sağlığımıza gereken önemi vermediğimizde iç organlarımızın da olumsuz etkilenecek oluşudur. Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediğinde bakteri ve virüslerin oluşturdukları toksinler,

 • Kalp
 • Böbrek
 • Eklemler
 • Sindirim sistemi

ve tüm bedenimizi etkisi altına alabilecek sorunların yaşanmasına da neden olurlar. En iyi diş bakımı henüz dişlerimizde sorun yaşanmadan önce yapılan bakımdır. Soğanlık Dişçi ile yapacağınız düzenli kontrollerde de ciddi sorunların yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.

Soğanlık Dişçi ve Diş Çürükleri Tedavisi

Soğanlık Dişçi Diş Çürükleri ve Tedavileri

Diş çürükleri, diş yüzeyinde biriken bakterilerin dişin dış yüzeyini aşarak iç kısımda tahribata sebep olmaları ile ortaya çıkmaktadır.

 • Dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamak,
 • Dişlerimizde meydana gelen çatlaklardan bakterilerin girmesi,
 • Dişlerin düzenli fırçalanmaması,
 • Dişler arasında kalan artıkların diş ipi ile düzenli olarak temizlenmemesi,
 • Diş plakları arasında yoğunlaşan bakterilerin ürettiği asitlerin diş yüzeyini tahrip etmesi,

bir süre sonra diş ağrısı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diş Ağrısı Nasıl Ortaya Çıkar?

Aslında dişlerimiz bedenimizde bulunan en sert kemik yapısına sahiptirler. Ancak,

 • Şekerli ve asitli gıdaların fazla tüketilmesi,
 • Dişlerin zamanında temizlenmemesi,
 • Vücutta asit oranının yükselmesi,
 • Bakterilerin pulpaya ulaşması,

bağışıklık sistemimizin bir şeylerin yolunda gitmediğine dair bir uyarısı olarak ağrı hissederiz. Pulpa, dişlerimizi besleyen ve canlılığını devam ettirmesini sağlayan kan damarları ve sinirlerin bulunduğu dişin iç tabakasıdır. Bakteriler bu noktaya ulaştıklarında o zamana kadar hissetmediğimiz ağrıyı şiddetli bir şekilde hissetmeye başlarız.

Dişte başlayan ağrı güçlü bir uyarıdır ve hızla müdahale edilmesi gerekir. Soğanlık Dişçi, uygulanması gereken tedaviler hakkında size ayrıntılı bilgi verecektir.

Bu noktaya gelmeden önce tedavi yapılması çok önemlidir. Bu da ancak düzenli kontrollerle mümkün olabilmektedir. Erken müdahale ile dolgu işlemi uygulanarak dişimizi kullanmaya devam edebiliriz. Ancak dişimiz apse yapıp iltihaplandığında ilaç tedavisi ile o bölgenin temizlenmesi gerekir. Diş çürüklerine karşı uygulanan tedavileri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Dolgu işlemi
 • Kanal tedavisi
 • Dişin kaybedilmesi halinde implant tedavisi

Diş Dolgu İşlemi

Soğanlık Dişçi, muayene sonrası dişin durumuna göre dolgu yapılmasına karar verebilir. Bu evre genellikle çürüğün pulpaya ulaşmadığı evrelerdir. Çürüyen bölge temizlenerek dolgu malzemeyi ile kaplanır. Böylece diş kaybı yaşanmadan diş kullanılmaya devam edilir.

Kanal Tedavisi

Çürük pulpaya kadar ilerlediğinde, iltihapla birlikte şiddetli ağrılar ve yüzde şişlikler oluşur. Bu evrede pulpanın temizlenerek içinin dolgu malzemesi ile kaplanması gerekir. Çoğu zaman, dişin iltihaplanmasının dişin çekilmesini gerektirdiği düşünülse de, günümüzde kanal tedavisi ile diş tedavi edilebilmektedir.

İmplant Tedavisi

Dişte meydana gelen hasar ileri boyutlarda ve zamanında müdahale edilmemişse, diş kaybı ile sonuçlanabilmektedir. Bu aşamada implant tedavisi ile, çene kemiğine implant ve üzerine protez diş yerleştirilir. İmplant tedavisi, uzun süreli bir tedavidir ve öncelikle implantın çene kemiğine kaynaşmasının beklenmesi gerekir. Bu süreç ortalama 3 ay kadar sürebilmektedir.

Soğanlık Dişçi, dişinizin durumuna göre sizin için uygun tedavi yöntemini belirleyecektir.

Diş Kaybı Yaşamamak İçin Önce Diş Bakımı

Diş kaybı yaşamamak için aslında yapılması gerekenler çok basittir. Günde iki kez ve 2 dakika süresince dişlerimizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak. Bu iki basit uygulama ileride yaşayacağımız büyük ağrıların ve diş kayıplarının önüne geçmek için yeterlidir.

Ancak her ihtimale karşı, belirli aralıklarla Klinik Akademi Soğanlık dişçi ile diş kontrolü yapmak olası çürüklere zamanında müdahale edilmesini sağlayarak zaman ve diş kayıplarının önüne geçecektir.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon