fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Kozmetik Diş Hekimliği – Estetik Diş Tedavileri

Günümüzde, dişlerinizin ve gülüşünüzün nasıl göründüğü, ne kadar sağlıklı olduğu kadar önemli hale gelmiştir. Modern diş hekimliğinin sunduğu olanaklar sayesinde her türlü diş kusuru giderilebilmekte, estetik görünüme sahip dişlere ve kusursuz gülüşlere sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Dişlerle ilgili şekil bozuklukları, diş eksikliği, lekelenme gibi problemler alternatif kozmetik diş hekimliği uygulamaları aracılığıyla çözülebilmektedir. Dişlerinizin duruşunu kusursuz hale getirmek, ışıl ışıl parlayan bembeyaz dişlere sahip olmak, dişlerinizin daha büyük ve daha çekici görünmesini sağlamak için uygulanabilecek pek çok kozmetik işlem bulunmaktadır. Küçük dokunuşlarla ne kadar büyük değişimleri hayata geçirebileceğinizi, profesyonel kozmetik uygulamalarla kısa süre içinde gülüşlerinizde olumlu değişim yaşamaya başladığınızı fark edeceksiniz.

Alanında uzman ve tecrübeli bir diş hekiminin yönetiminde gerçekleştirilen kozmetik diş hekimliği uygulamaları kapsamında gülüş tasarımı, lamine diş, bonding gibi farklı pek çok işlem hayata geçirilebilir. Gülüş tasarımı, dişlerin genel görünümü, ihtiyaçları, hastanın yaşı, cinsiyeti ve beklentileri de göz önünde bulundurularak planlanır. Planlanan tasarıma göre gereken kozmetik diş hekimliği işlemleri sırasıyla hayata geçirilir. Tüm bu planlamanın ve uygulamaların işinin ehli ve uzman diş hekimleri tarafından ve güvenilir bir klinik ortamında gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

Sararmış, lekelenmiş, rengini kaybetmiş dişler için alternatif yöntemlerle diş beyazlatma çalışmaları gerçekleştirilebilir, bu şekilde kişi bembeyaz dişlere sahip olabilir. Dişlerdeki renk değişiklikleri gidermek ve mevcut kusurları kapatmak için lamine diş uygulamasından da destek alınabilir. Lamine tedavisi ile dişlerin ön tarafı ince ve özel üretim porselen kabukla kaplanır ve bu sayede çok daha düzgün görünen dişlere sahip olmak mümkün hale gelir.

Dişlerin görünümüyle ilgili birtakım problemleri ortadan kaldırmak ve kişiyi estetik diş görünümüne kavuşturmak için diş düzeltme uygulamaları gerçekleştirilebilir. Bu uygulamalar esnasında genellikle farklı diş şekillendirme ve yapıştırma teknikleri kullanılır.

Diş hekimliğinin teknolojik imkanlardan sonuna kadar yararlanmasıyla geliştirilen yeni tedavi yöntemleri sayesinde artık estetik ve kusursuz görünen dişlere sahip olmak hayal değil. Dişlerinizle ilgili gülüşünüze gölge düşüren pek çok kusur kozmetik diş hekimliğinin sihirli dokunuşlarıyla bertaraf edilmekte ve tüm bu uygulamalar sizi hayat boyu yüzünüzde gururla taşıyacağınız etkileyici gülüşlere kavuşturabilmektedir.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon