fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Kartal Diş

Kartal Diş

Kartal Diş

Kartal Diş, bakım, dolgu, temizlik ve diş beyazlatma programları Klinik Akademi ile sorun olmaktan çıkıyor.

Diş bakımları ihmal edildiği için dişlerin iltihaplanarak büyük ağrılar yaşamamıza neden olan diş çürükleri yalnız kanal tedavisi ile tedavi edilebilmektedir.

Bilinenin aksine kanal tedavisi, tedavi süresince katlanılması zor acıların yaşandığı bir tedavi değildir. İmplant tedavisinin yapılacağı bölge ve diş kökü, lokal anestezi ile uyuşturulduğu için herhangi bir ağrı hissedilmez. Tedavideki asıl amaç, mevcut olan ağrıdan hastayı bir an önce kurtarmaktır.

Kartal Diş ve İmplant Tedavisi

Ancak halk arasında, implant tedavisi ağrılı bir tedavi yöntemi olarak yaygınlaştığı için, tedavi mümkün olduğunca tedavi ötelenmektedir. Halbuki bu öteleme dişlere ve ağız sağlığımıza yarardan daha fazla zarar vermektedir. Bu durum, diş kaybına kadar gidebilecek bir problemlerin yaşanmasına davetiye çıkarmaktadır.

Geçmişte tedavi edilmeden çekim yoluna gidilen çürük dişler, günümüzde kanal tedavisiyle uzun yıllar sorun oluşturmadan ve diş yapısı bozulmadan kullanılmaya devam edilebilmektedirler. Kanal tedavisi yapılırken diş asla uyuşturulmaktadır.

Eğer iltihaplanma ileri seviyelere geldiyse Kartal Diş uygulamalarında daha ileri seviye uyuşturma yöntemleri kullanılmakta ve hasta kanal tedavisine hazır hale getirilmektedir. Dişlerde kanal tedavisi olmasını gerektirecek sebepler şu şekilde sıralanabilir;

  • Derin diş çürükleri,
  • Dolgu ve kaplama programlarından önce yapılan ve altta kalan çürükler,
  • Doğru yapılmayan dolguların neden olduğu sorunlar,
  • Dişlerde gıcırdatma ve sıkma rahatsızlıklarının pulpada hasar meydana getirmesi,
  • Diş eti rahatsızlıkları,
  • Dişlerde çatlak oluşumu,
  • Kaza ve darbe gibi sebeplerle dişlerde oluşan hasarlar.

Bazı hastalarda bu belirtilerin dışında sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet oluşması, diş eti etrafında şişmeler meydana gelmesi gibi işaretler, dişe kanal tedavisi uygulaması gerektiğini işaret eden emarelerdir.

Dişlerde Enfeksiyon ve Kaygıların Giderilmesi

Canlı görünümünü kaybetmiş dişler, hiçbir şikâyet olmasa bile zamanla enfekte olabilmektedir. Böyle durumlarda mümkün olan en kısa sürede diş hekimine muayene olmakta fayda vardır. Kartal Diş, aramalarında ön planda olan Klinik Akademi, yapılan ön muayene ve tanılarla diş kaybı olmasına izin verilmeden tedavi sürecini başlatacaktır.

İstanbul Kartal Diş uygulamasında Klinik Akademi hekimleri kullandıkları modern tedavi yöntemleriyle hastaların diş kanal tedavisi kaygılarını en aza indirmektedirler. Kartal Diş, bakım ve tedavileri ne kadar zaman alır? Sorusu çok sık rastlanılan sorulardandır.

Kartal Diş, Kanal Tedavisi çoğunlukla iki, kimi zamanda üç seansta çözüme kavuşturulabilecek bir tedavi yöntemi izlemektedir. Bu noktada standart bir seans sayısı belirtmek oldukça zordur. Her diş hastası ve her diş problemi kendine has özelliklere sahiptir. Kişisel uygulamalar gerektirdiği için bu süreler büyük değişiklikler göstermiştir.

Dişçi koltuğuna oturduğunuzda ilk intiba çok önemlidir. Eğer tüm muayene ve tedavi süresince kendinizi çok rahat hissederseniz, dişçi korkunuzu yener ve düzenli kontrollere gitmekte zorlanmazsınız. Kartal Klinik Akademi ile bu rahatı yaşayacağınıza eminiz.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon