fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Kartal Diş Doktoru

Kartal Diş Doktoru

Kartal Diş Doktoru

Klinik Akademi Kartal diş doktoru, diş ve ağız sağlığınız için gerekli tedavi süreçlerini itina ile yürüterek, sağlıklı bir diş yapısına kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sağlıklı bir gülüşe sahip olmak, kişinin özgüvenini artırır ve sosyal yaşamında daha başarılı olmasına yardımcı olur. Bu nedenle, diş sağlığına gereken önem verilmelidir. Kartal diş doktoru, diş sağlığına özen gösteren kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet veren bir diş kliniğidir.

Kartal diş doktoru, modern tıbbi cihazlarla donatılmış ve deneyimli diş hekimleri tarafından yönetilmektedir. Klinik, diş sağlığı sorunlarının tedavisinde son derece etkili ve güvenli teknikler kullanmaktadır. Diş hekimleri, hastaların ağız sağlığı sorunlarını tespit etmek ve tedavi etmek için en son teknolojileri kullanmaktadır.

Kartal diş doktoru, ağız sağlığı konusunda geniş bir yelpazede hizmetler sunmaktadır. Bunlar arasında

 • diş dolguları,
 • diş çekimi,
 • diş temizliği,
 • implant tedavisi,
 • kanal tedavisi,
 • diş beyazlatma

gibi tedaviler yer almaktadır. Klinik, her yaş grubundan hastanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Kartal diş doktoru, hastalarının konforu ve güvenliği için tüm tedavileri özenle planlar ve uygular. Hastaların rahatlığı, tedavilerin başarısı için son derece önemlidir. Diş hekimleri, hastalarının her zaman mutlu ve rahat hissetmelerini sağlamak için samimi bir yaklaşım benimserler.

Kartal diş doktoru, her türlü diş sağlığı sorununda hastalarına yardımcı olmak için profesyonel bir yaklaşım sunar. Deneyimli diş hekimleri, hastaların ihtiyaçlarını anlamak ve en iyi tedavi yöntemlerini önermek için büyük bir özen gösterirler. Klinik, hastalarının diş sağlığı sorunlarına çözüm bulmak ve onlara sağlıklı bir gülüş kazandırmak için çalışır.

Kartal diş doktoru, diş sağlığına özen gösteren kişilerin tercih edebileceği en iyi diş kliniklerinden biridir. Deneyimli diş hekimleri, son teknolojileri kullanarak hastalarının diş sağlığı sorunlarına kalıcı ve etkili çözümler sunarlar. Hasta memnuniyetine büyük önem veren klinik, hastalarının güvenle gülümsemelerini sağlamak için elinden geleni yapar.

Diş Sağlığının Önemi ve Kartal Diş Doktoru

Çoğu zaman dişimiz ağrımadan farkına varmadığımız dişler, aslında tüm beden sağlığımız için de büyük bir öneme sahiptir. Çünkü ağız, vücudumuzun giriş bölgesinde bulunduğu için ağız ve dişlerde meydana gelebilecek rahatsızlıklar oradan tüm vücudumuzu etkileyebilmektedir.

Diş bakımı aksatıldığında, dişlerde biriken bakteriler diş yüzeyinde diş plaklarının oluşumuna, diş plakları da diş taşlarına yani tartar oluşumuna neden olmaktadır. Bakteriler biriktikleri noktalarda ürettikleri asit ile dişlerimizin çürümesine neden olurlar. Zamanında tedbir alınmadığında,

 • Diş etki hastalıkları,
 • Diş iltihapları,
 • Diş kayıpları,

yaşanabilmekte, ağız içerisinde yoğunlaşan bakteri ve virüsler tüm vücudumuza yayılarak genel sağlığımızı tehdit eder hale gelmektedir. Çocuklarımıza küçük yaştan itibaren kazandıracağımız ağız ve diş bakımı onlar için verilebilecek en değerli hediyelerden biri olacaktır. Zamanında kazandırılamayan ağız ve diş bakımı maalesef uzun vadede diş kayıpları ve diş yapısında bozulmaların yaşanması ile sonuçlanmaktadır.

Kartal diş doktoru ile yapacağınız düzenli diş kontrolleri, büyük sorunlar yaşamadan erken tedbir alınmasını sağlayacaktır.

Belirli aralıklarla diş hekimine muayene olmak, erken teşhis ve tedavisi açısından son derece önemlidir. Dişlerde tespit edilen çürüklerin yayılmadan ve ilerlemeden önlenmesi ancak düzenli diş kontrolleri ile mümkün olabilmektedir.

Kartal Diş Doktoru ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığımız iki noktada çok önemlidir.

 • Başkalarının bizi nasıl gördüğü,
 • Nefesimizin nasıl hissedildiği.

Diğer insanlarla iletişim halinde iken dişlerimiz, görünüşümüzü ve telaffuzumuzu etkiler. İnsanların bize ne kadar yakın durdukları ise nefesimiz ile ilgilidir. Diş sağlığını önemsemeyen ve diş bakımı yapmayan insanların nefesleri katlanılabilecek derecenin üzerinde olduğu için sosyal ilişkilerimizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Ancak asıl sorun, diş sağlığımıza gereken önemi vermediğimizde iç organlarımızın da olumsuz etkilenecek oluşudur. Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediğinde bakteri ve virüslerin oluşturdukları toksinler,

 • Kalp
 • Böbrek
 • Eklemler
 • Sindirim sistemi

ve tüm bedenimizi etkisi altına alabilecek sorunların yaşanmasına da neden olurlar. En iyi diş bakımı henüz dişlerimizde sorun yaşanmadan önce yapılan bakımdır. Kartal diş doktoru ile yapacağınız düzenli kontrollerde de ciddi sorunların yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.

Kartal Diş Doktoru, Diş Çürüğü Tedavileri

Diş Çürükleri ve Tedavileri

Diş çürükleri, diş yüzeyinde biriken bakterilerin dişin dış yüzeyini aşarak iç kısımda tahribata sebep olmaları ile ortaya çıkmaktadır.

 • Dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamak,
 • Dişlerimizde meydana gelen çatlaklardan bakterilerin girmesi,
 • Dişlerin düzenli fırçalanmaması,
 • Dişler arasında kalan artıkların diş ipi ile düzenli olarak temizlenmemesi,
 • Diş plakları arasında yoğunlaşan bakterilerin ürettiği asitlerin diş yüzeyini tahrip etmesi,

bir süre sonra diş ağrısı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diş Ağrısı Hangi Durumlarda Ortaya Çıkar?

Aslında dişlerimiz bedenimizde bulunan en sert kemik yapısına sahiptirler. Ancak,

 • Şekerli ve asitli gıdaların fazla tüketilmesi,
 • Dişlerin zamanında temizlenmemesi,
 • Vücutta asit oranının yükselmesi,
 • Bakterilerin pulpaya ulaşması,

bağışıklık sistemimizin bir şeylerin yolunda gitmediğine dair bir uyarısı olarak ağrı hissederiz. Pulpa, dişlerimizi besleyen ve canlılığını devam ettirmesini sağlayan kan damarları ve sinirlerin bulunduğu dişin iç tabakasıdır. Bakteriler bu noktaya ulaştıklarında o zamana kadar hissetmediğimiz ağrıyı şiddetli bir şekilde hissetmeye başlarız.

Dişte başlayan ağrı güçlü bir uyarıdır ve hızla müdahale edilmesi gerekir. Kartal diş doktoru, uygulanması gereken tedaviler hakkında size ayrıntılı bilgi verecektir.

Bu noktaya gelmeden önce tedavi yapılması çok önemlidir. Bu da ancak düzenli kontrollerle mümkün olabilmektedir. Erken müdahale ile dolgu işlemi uygulanarak dişimizi kullanmaya devam edebiliriz. Ancak dişimiz apse yapıp iltihaplandığında ilaç tedavisi ile o bölgenin temizlenmesi gerekir. Diş çürüklerine karşı uygulanan tedavileri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Dolgu işlemi
 • Kanal tedavisi
 • Dişin kaybedilmesi halinde implant tedavisi

Kartal Diş Doktoru ve Diş Dolgu İşlemi

Kartal diş doktoru, muayene sonrası dişin durumuna göre dolgu yapılmasına karar verebilir. Bu evre genellikle çürüğün pulpaya ulaşmadığı evrelerdir. Çürüyen bölge temizlenerek dolgu malzemeyi ile kaplanır. Böylece diş kaybı yaşanmadan diş kullanılmaya devam edilir.

Kanal Tedavisi

Çürük pulpaya kadar ilerlediğinde, iltihapla birlikte şiddetli ağrılar ve yüzde şişlikler oluşur. Bu evrede pulpanın temizlenerek içinin dolgu malzemesi ile kaplanması gerekir. Çoğu zaman, dişin iltihaplanmasının dişin çekilmesini gerektirdiği düşünülse de, günümüzde kanal tedavisi ile diş tedavi edilebilmektedir.

İmplant Tedavisi

Dişte meydana gelen hasar ileri boyutlarda ve zamanında müdahale edilmemişse, diş kaybı ile sonuçlanabilmektedir. Bu aşamada implant tedavisi ile, çene kemiğine implant ve üzerine protez diş yerleştirilir. İmplant tedavisi, uzun süreli bir tedavidir ve öncelikle implantın çene kemiğine kaynaşmasının beklenmesi gerekir. Bu süreç ortalama 3 ay kadar sürebilmektedir.

Kartal diş doktoru, dişinizin durumuna göre sizin için uygun tedavi yöntemini belirleyecektir.

Diş Kaybı Yaşamamak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Diş kaybı yaşamamak için aslında yapılması gerekenler çok basittir. Günde iki kez ve 2 dakika süresince dişlerimizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak. Bu iki basit uygulama ileride yaşayacağımız büyük ağrıların ve diş kayıplarının önüne geçmek için yeterlidir.

Ancak her ihtimale karşı, belirli aralıklarla diş kontrolü yapmak olası çürüklere zamanında müdahale edilmesini sağlayarak zaman ve diş kayıplarının önüne geçecektir.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon