fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

İmplant Tedavisi Görmüş Dişin Bakımı Nasıldır?

Modern diş  hekimliğinde, çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan diş eksikliklerini gidermenin çok sayıda alternatif yolu bulunmaktadır. Teknolojik gelişmelerin profesyonel diş hekimliği uygulamalarıyla bir araya gelmesi sayesinde günümüzde diş eksiklikleri insanların kaderi olmaktan çıkmıştır.

Diş eksiklikleri için en çok kullanılan tedavi yöntemleri arasında diş implantı öne çıkmaktadır. Çene kemiği içerisine yapay diş köklerinin yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilen diş implantları diş eksikliği problemi için kalıcı bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. İmplant işlemleri genellikle lokal anestezinin kullanıldığı cerrahi operasyonlarla hayata geçirilir.

İmplant uygulamaları sayesinde doğala en yakın dişlere sahip olmak mümkündür. Yapay da olsa kökü olan dişler fonksiyonel açıdan çok daha iyi performans gösterebilir. Kısa bir alışma döneminden sonra implant dişleri orijinal dişler gibi rahat bir şekilde kullanmak mümkün hale gelir. İmplant diş, estetik açıdan da doğal ve başarılı neticeler ortaya koyar.

İmplant dişler diğer protetik tedavilerle karşılaştırıldığında uzun ömürlü olma özellikleriyle öne çıkarlar. İmplantoloji alanında uzman bir hekim tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilen tedavilerle implant ömrü çok uzun yıllara çıkabilmektedir. Hatta ömür boyu sağlıklı bir şekilde kullanılabilmektedirler. Ancak bu noktada önemli olan diş implantı bakımı için normalden daha özenli ve dikkatli davranma gerekliliğinin farkında olmaktır.

İmplant bakımı, orijinal dişler için uygulanması gereken düzenli fırçalama ve gargara işlemlerini kapsar. Bu noktada implant dişlerin özel bir ihtiyacı yoktur. Günde en az iki kere, doğru bir fırça ve macunla fırçalayarak ve arada sırada gargara yaparak ağız ve diş hijyeninizi muhafaza edebilirsiniz. İmplant bakımındaki farklar ise temel olarak diş ipi ve arayüz fırçası kullanımında kendini belli eder. Diş ipi kullanımı ağzında implant olan kişiler için daha önemlidir. Diş ipi ve arayüz fırçası aracılığıyla implant kaplamaların araları temizlenebilir. Bu şekilde bakteri oluşumu engellenir.

Düzenli fırçalama, doğru bakım uygulamaları ve düzenli aralıklarla yapılan hekim muayeneleri sayesinde implantları uzun yıllar boyunca problemsiz bir şekilde kullanabilir; doğal, sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlerin keyfini ömrünüzün sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon