fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Gülüş Tasarımı Nedir? Tedavisi Nasıldır?

Sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmak son derece önemlidir. Öte yandan hepimiz dişlerimizin, sağlıklı olduğu kadar estetik görünüme sahip olmasını da isteriz. Sağlıklı fakat yeterince iyi görünmeyen, biçimsiz, çarpık dişler, orantısız diş ve diş etleri, diş eksiklikleri gibi durumlar ciddi psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.

Kişinin, dişleriyle ilgili estetik olmayan görüntüler sebebiyle içinden geldiği gibi gülememesi, hatta çoğu zaman gülüşünü gizlemesi, iş, aile ve sosyal yaşamında can sıkıcı aksamalara sebep olabilir.

Kendine güvenen, sizin için ideal olan ve ışıl ışıl parlayan bir gülüş ise hayatınıza çok şey katacaktır.

Tıbbın, ilerleyen teknolojiyle paralel gelişmesi sayesinde günümüzde pek çok etkili estetik diş hekimliği uygulaması hayata geçirilebilmektedir. Gülüş tasarımı, söz konusu uygulamalar arasında en yoğun ilgi görenlerden bir tanesi olma özelliği taşır.

Gülüş tasarımı; farklı nedenlere bağlı olarak estetik görünümlerini kaybetmiş diş ve diş etleriyle ilgili, kişi içi ideal ve mükemmel olan gülüşü yakalamak üzere planlanan tasarımlar bütününe verilen isimdir. Gülüş tasarımı uygulamaları multidisipliner bir yaklaşımla planlanır. Hastanın mevcut ağız ve diş yapısına, ihtiyaçlarına, bununla birlikte talep ve beklentilerine göre, ortodonti, implant ya da diş beyazlatma gibi çok sayıda farklı tedavi, gülüş tasarımı kapsamında hayata geçirilebilir.

Her hastanın ağız ve diş yapısının mevcut durumu, ihtiyaçları ve beklentileri farklı olacağı için gülüş tasarımı da bütünüyle kişiye özel olarak planlanır. Bu noktada kişinin yaşı, cinsiyeti, yüz hatları da önem taşır. Uzman diş hekimi, tüm bu veri ve kriterleri göz önünde bulundurarak hastayla karşılıklı görüş alışverişi içinde hayata geçirilecek olan tasarımı planlar.

Her şeyden önce kişinin ağız ve diş sağlığıyla ilgili mevcut problemler tedavi edilir. Çürük dişler ya da diş eti rahatsızlıkları ortadan kaldırılır. Ortodonti sorunları söz konusuysa ve diş hekimi uygun buluyorsa şeffaf diş telleri ya da şeffaf plak gibi estetik tedavi yöntemleriyle bu sorunlar da tedavi edilir. İhtiyaç duyuluyorsa bleaching, yani diş beyazlatma uygulamaları hayata geçirilir. Yine porselen kaplama, zirkonyum kaplama gibi yöntemlerle dişler estetik görünümlerine kavuşturulabilir. Pembe estetik adı verilen diş eti estetiği uygulamalarından yararlanılır.

Neticede kişi, kendisi için ideal olan, etkileyici ve estetik gülüşe sahip olarak daha özgüvenli, başarılı ve mutlu bir yaşama merhaba der.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon