fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Endodonti

Kanal Tedavisi
endodonti, endodonti tedavisi, endodonti kanal tedavisi, kanal tedavisi, kanal tedavisi yaptırmak, kanal tedavisi ağrıtır mı, endodonti doktoru, soğanlık endodonti doktoru, kartal endodonti doktoru, soğanlık kartal endodonti doktoru, soğanlık kanal tedavisi, kartal kanal tedavisi, soğanlık kartal kanal tedavisi,

What is Endodontics?

There are effective alternative ways to save a tooth, no matter how bad it is, thanks to the dental treatments that are developed every day with the cooperation of advanced technology and modern medicine. Endodontics is a branch of dentistry that aims to save heavily damaged teeth due to various reasons and resorts to root canal treatment for this. Root canal treatment is basically the name given to the application of deeply and completely removing the inflammation of the inflamed tooth and filling the gap that occurs as a result of this process. The need for root canal treatment may arise due to reasons such as tooth cracks, fractures, severe caries, facial trauma. Thanks to the successful root canal treatment, infection of the tissue surrounding the teeth and causing annoying problems such as dental abscess is prevented. The goal of treatment is to treat and save the problematic tooth before tooth loss occurs.

Clinical Academy Oral and Dental Health Clinic

How is Endodontic Treatment Applied?

Examination

X-ray and Bone Measurements

Planning

Treatment Process

Operation

Local Anesthesia & Operation

Final

A life without Toothache

Examination & Local Anesthesia

The person who will decide whether the root canal treatment is appropriate according to the existing problem in the teeth is the specialist dentist. After examining the patient’s teeth in detail, the dentist can see the condition of the canals and surrounding tissue in the tooth root.

Only after that decides whether root canal treatment is appropriate. If the dentist has decided that root canal treatment should be applied for the problematic tooth or teeth, the treatment phase is started. Root canal treatment is performed under local anesthesia.

Root Canal Treatment

In this way, the patient does not feel any pain during the procedure. The application begins by making a hole (cavity) in the problematic tooth. It is entered through this hole and the pulp area and nerve tissue are removed. The area is cleared of infection and disinfected.

In the last stage, the gap opened in the tooth root is filled after the procedure. For this, a biocompatible material is used. This substance, which is a special rubber component, does not cause any allergic reaction as it is compatible with the human body. Thus, the root canal treatment is completed.

endodonti, endodonti tedavisi, endodonti kanal tedavisi, kanal tedavisi, kanal tedavisi yaptırmak, kanal tedavisi ağrıtır mı, endodonti doktoru, soğanlık endodonti doktoru, kartal endodonti doktoru, soğanlık kartal endodonti doktoru, soğanlık kanal tedavisi, kartal kanal tedavisi, soğanlık kartal kanal tedavisi,

Who is Endodontic Treatment Applied to?

  • In cases of severe caries
  • In case of serious gum disease
  • In cases where the tooth root is broken
  • In the presence of damaged pulp
  • In case of need as a result of incorrect treatment and restoration procedures
endodonti, endodonti tedavisi, endodonti kanal tedavisi, kanal tedavisi, kanal tedavisi yaptırmak, kanal tedavisi ağrıtır mı, endodonti doktoru, soğanlık endodonti doktoru, kartal endodonti doktoru, soğanlık kartal endodonti doktoru, soğanlık kanal tedavisi, kartal kanal tedavisi, soğanlık kartal kanal tedavisi,

What are the Benefits of Endodontic Treatment?

  • It prevents the loss of decayed or damaged teeth.
  • It allows the person to get rid of the inflammations in the root of the tooth and the pain caused by these inflammations.
  • It prevents aesthetic concerns due to possible tooth loss, which is valid for decayed or damaged teeth.
  • Since it is a treatment performed under local anesthesia, the patient does not feel pain during the procedure.
  • Since it is not an expensive treatment method and can be performed by specialist dentists, it does not force the person in terms of budget and time.

For Special Endodontic Treatment Solutions

Frequently Asked Questions About Endodontic Treatment

Kanal tedavisi kaç seansta tamamlanır?
Problemli dişler temizlendikten ve sinirlerden arındırıldıktan sonra uzman diş hekimi doldurma işlemini hemen yapmaya ya da bir süre bekledikten sonra yapmaya karar verir. Bu karara göre kanal tedavisi bir ya da iki seansta tamamlanır.
Kanal tedavisinden sonra ağrı olur mu?
Kanal tedavisi lokal anestezi altında yapılan bir işlem olduğundan uygulama sırasında ağrı hissedilmez. Ancak tedavi sonrası hafif ağrı ve hassasiyetler yaşanması normaldir. Söz konusu ağrılar genellikle hafif bir ağrı kesiciyle kontrol altına alınabilir. Şiddetli ve dayanılmayacak ağrılar, aşırı hassasiyet ve geçmeyen şişlik gibi durumlar yaşanması halinde uzman diş hekimiyle irtibata geçmek doğru olacaktır.
Kanal tedavisi uygulanan diş ne kadar sürede iyileşir?
Tedavi sonrasında, ilgili diş üzerine baskı uygulandığında hafif ağrı şikayetleri olabilir. Ancak başarılı bir kanal tedavisi söz konusu olduğunda bu şikayetler dayanılmayacak düzeye çıkması beklenmez ve hafif ağrı kesicilerle kontrol altına alabilir. Ağrı şikayetlerinin genellikle bir iki gün içinde kaybolması beklenir.
Kanal tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
İşlemin hemen ardından bir süre herhangi bir şey yenip içilmemelidir. Sert gıdalardan ise bir süre daha uzak durmak gerekir. Ayrıca ağız ve diş hijyenine çok dikkat etmek ve düzenli hekim kontrollerini aksatmamak önemlidir.
Kanal tedavisi tüm dişlere yapılabilir mi?
Eğer dişte madde kaybı aşırı düzeydeyse kanal tedavisi yapılamayabilir. Yine eğer diş, restorasyona izin vermeyecek derecede hasar almışsa tedavi uygulanamaz. Kanal tedavisi için kemik desteğinin de iyi seviye olması gerekmektedir. Tüm bu kriterler ışığında mevcut diş ya da dişlerin kanal tedavisi için uygun olup olmadığına karar verecek olan kişi uzman diş hekimidir.
Kanal tedavisi uygulanan dişin ömrü ne kadardır?
Kanal tedavisi uzman bir diş hekimi tarafından başarılı bir şekilde uygulanmalıdır. Ayrıca uygulama sonrasında ağız ve diş bakımına her zamankinden daha fazla özen gösterilmeli; fırçalama, düzenli kontroller ihmal edilmemelidir. Bu konularda özenli davranıldığı müddetçe kanal tedavisi gören dişler de diğer tüm dişler gibi ağız içinde fonksiyonlarını kaybetmeden uzun yıllar boyunca varlıklarını koruyabilirler.

Meet the Expert Dentists in the Clinical Academy

Thanks to many modern dentistry treatment methods applied today, it is possible to use your teeth for many years or even a lifetime without losing their function. With the endodontic treatment applied in severe caries cases, you can continue to protect your original, healthy and aesthetic teeth without tooth loss.

It is possible to reduce tooth loss to a large extent with endodontic applications, also known as root canal treatment. Thanks to this treatment performed by expert dentists, save your teeth and do not compromise your smile.

Kartal endodonti branşında başarılı uygulamalarıyla öne çıkan bir kliniğe ev sahipliği yapıyor. Klinik Akademi, uzman ve mesleğinde öncü hekim kadrosu, güçlü teknolojik altyapısı ve konforlu sağlık hizmeti anlayışıyla endodonti ve diğer tüm ağız ve diş sağlığı problemleriniz için etkili ve kalıcı çözümler üretiyor.

Şimdi, Soğanlık endodonti aramalarınıza Klinik Akademi ile son verin; modern tanı ve tedavi üniteleri eşliğinde uluslararası standartlarda sağlık hizmeti almanın keyfini ve güvenini yaşayın. “Endodonti iyi mi?”,  “Yaptırmalı mıyım?”, “Korkmalı mıyım?” gibi soruları geride bırakarak ağız ve diş sağlığınızı emin ellere teslim edin. En iyi endodonti tedavisi yapan doktorların buluştuğu Klinik Akademi Ailesi’yle tanışın, ağız ve diş sağlığı problemlerinizle ilgili tüm korku ve endişeleriniz son bulsun.

Klinik Akademi ile hemen iletişime geçin, uygun endodonti fiyatları eşliğinde kanal tedavisi ihtiyaçlarınızı ertelemeden gerçekleştirin. Sağlıklı ve uzun ömürlü dişlere sahip olmak için problemlerinizi çözüme kavuşturmayı ötelemeyin. Kliniğimize gelerek ağız ve diş sağlığı sorunlarınızı hızlı ve etkili çözümlere kavuşturun.

En güncel tedavi yöntemlerini ve ileri teknolojik tıbbi cihazları kullanarak başarılı ve etkili tedavileri hayata geçiren Klinik Akademi, yeni nesil sağlık hizmeti anlayışının en iyi temsilcileri arasında yer almaktadır.

Siz de edodonti ve diğer tüm diş sağlığı sorunlarınız için hemen Klinik Akademi’nin uzman ve deneyimli ekibine ulaşın. Aklınıza takılan tüm sorular, tedavi talepleri ve endodonti fiyatları 2021 güncellemeleri hakkında bilgi alın. Daha sağlıklı dişlere ve çok daha güzel gülüşlere sahip olmak, diş problemlerini kalıcı olarak hayatınızdan çıkarmak için Klinik Akademi tecrübesine güvenin. Kişiye özel sağlık hizmeti anlayışının, hasta ilişkilerinde konforu ve memnuniyeti önemseyen yaklaşımın tadını sonuna kadar yaşayın.

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon