fbpx

Yavuz Selim Cad. 15-A Soğanlık / Kartal

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığının Önemi

Ağız ve dişlerde oluşan sorunlar tüm vücudu etkiler. Bu yüzden ağız ve diş sağlığına küçük yaşta başlamak ve düzenli bir şekilde devam ettirmek önemlidir. Süt dişler doğumdan ergenliğe kadar çocuklar için önemlidir ve düzenli bir şeklide bakımı yapılmalıdır. Eğer süt dişleri kendiliğinden düşmezse ya da erken çekilirse yan dişler kayar ve alttan gelecek olan kalıcı dişlere yer kalmayacağı için çapraşıklık ortodontik tedaviye ihtiyaç duyulur.

Çocuklarda Ağız ve Diş Bakımı Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

  • Dişlerini fırçalarken farklı bir diş fırçası ile siz de dişlerinizi fırçalayın.
  • Ona seveceği renklerde ya da sevdiği karakterlerin bulunduğu fırçalar alın.
  • Evde diş fırçalama panosu alın fe her diş fırçaladığında panonun üzerine işaretleme yapın.
  • Banyoya kum saati alarak diş fırçalarken zamanı takip etmesini sağlayın.
  • Ona zararlı yiyeceklerin dişlere etkisini anlatın ve gösterin.
  • Bebeğinizin ilk süt dişi çıktığında hekiminize danışın ve ağız hijyeni konusunda daha detaylı bilgiler alın.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Bebeklerin doğduğu andan itibaren süt dişlerin, kalıcı dişlerin ve ağız yapısının sağlıklı ve güçlü olması için çocuklarla ilgilenilen diş hekimliği branşıdır. Klinik Akademi ise çocuklarınıza en konforlu ve güvenli tedaviyi uygulamak için gelişmiş teknolojileri kullanarak, deneyimli ve bilgili hekimlerin yardımıyla. Çocuğunuzun ağız sıkıntısını dindirmek ya da hiç sıkıntı çekmemesini sağlamak için en ideal seçeneklerden birisidir.

Pedodontist

Farklı diş hekimliği bölümlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulabilir. Özellikle ilgilenilen çocuk olan pek çok ağzı ve diş sağlığı problemi pedodontinin alanında bulunabilir. Özellikle diş ve çene travmaları, kanal tedavileri, protetik ya da restoratif tedaviler, parmak emme veya tırnak yeme gibi alışkanlık sorunlarının çözümüyle pedodontis ilgilenir.

Klinik Akademi ise deneyimli ve bilgili hekimler ile iş birliği yaptığı için çocuğunuzda oluşabilecek her türlü diş ve ağız problemleri için Klinik Akademi olabilecek en etkili çözümleri uygulamaya gayret gösterir.

İyi Bir Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Diş ve diş etlerinde meydana gelebilecek bir sorun tüm vücudun işlerini aksatacağı için sağlığına önem vermemiz gerekir. Dişlerimizi etkili bir şekilde fırçalamak için çok sert olmayan bir fırça kullanılması lazımdır. Hekimlerinizin önereceği diş fırçası ve diş macunu ile günde en az 2 defa fırçalamanız gerekir. Ön taraf, arka taraf ve besinlerin temas ettiği alt tarafın yüzeyi yeterli miktarda fırçalamanız gerekir, fırçaladıktan sonra ağzınızı çalkalamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp icon
Whatsapp
Phone icon
Telefon